**Rzut oka w przeszłość: Jak wyglądały strony internetowe w latach 90?**

W latach 90. Internet był jeszcze w powijakach, a strony internetowe były bardzo różne od tych, które możemy dzisiaj spotkać w sieci. Były one proste, niewydolne, ale stanowiły początek rewolucji, która miała zmienić świat. Czym charakteryzowały się strony internetowe w tamtych czasach?

**1. Prosty design i ubogie treści**

W latach 90. strony internetowe były bardzo proste pod względem designu. Najczęściej składały się z prostych tabel i ramek, a kolorystyka ograniczała się do podstawowych barw. Często widzieliśmy zastosowanie elementów graficznych, takich jak animowane GIF-y czy „Blink tag”, który migał wybranym tekstem.

Przeładowane poziome menu było popularne, a menu nawigacyjne zwykle znajdowało się na górze strony. Strony często były „zabawne” i pełne eksperymentów, które były wtedy nowością.

**2. Brak interaktywności i animacji**

W latach 90. strony internetowe były statyczne i nie oferowały zbyt wielu interaktywnych elementów. Nie było jeszcze technologii takich jak JavaScript, które umożliwiałyby dynamiczne zmiany na stronie. Dlatego też animacje na stronach były rzadkością, a strony zwykle wyglądały jak broszury lub plakaty w formacie elektronicznym.

**3. Długie czasy ładowania**

Długie czasy ładowania były powszechne ze względu na niewielką prędkość internetu w tamtych czasach. Strony internetowe były dużo prostsze pod względem grafiki i treści, ale mimo to często zajmowały wiele czasu na załadowanie. Często musieliśmy cierpliwie czekać, aż strona się załaduje, co było frustrujące dla wielu użytkowników.

**4. Brak responsywności**

W latach 90. nie było jeszcze zaawansowanych technologii odpowiedzialnych za responsywność stron internetowych. Strony często miały ściśle określoną szerokość i wyglądały dobrze tylko na konkretnych rozdzielczościach monitorów. Oznaczało to, że strony mogły wyglądać całkowicie inaczej na innych urządzeniach, co było dużą niedogodnością dla użytkowników.

Podsumowując, strony internetowe w latach 90. były prostsze i bardziej statyczne niż obecnie. Były to jednak pionierskie czasy, w których powstawały fundamenty dla nowoczesnego internetu, który znamy dzisiaj. Mimo swojej niewydolności, strony te wpływały na rewolucję w komunikacji i sposobie, w jaki korzystamy z informacji. Dzięki nim śmiało możemy powiedzieć, że świat został poddany ogromnym przemianom w ciągu ostatnich dwóch dekad.

Dodaj komentarz